| bianca_3422 a întrebat:

Pentru cei care au pierce in limba doar! va rog! mi-am facut pierceul ( in limba) acum 4 saptamani la un salon, mi l-a facut cu branula sterila si cu manusi. a fost ok ...prima saptana m-a durut, limba a afost umflata cam o saptamana jumate, iar chestia alba a durat cam 2 saptamani jumate- 3. Dar cand limba a inceput sa se desumfle am observat ca, gaura este umflata...si umflatura mai rosie si de 2 zile a inceput sa ma doar putin putin ..adica, ca si un fel de sensibilitate. reamintesc ca au trecut 4 saptamani! ..stiu ca termenul de vindecare difera de la persoana la persoana. Este ok gaura umflata? plss help

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa iti raspunda doar cei cu pierce ca sa iti spuna ca ai facut o infectie.

| bianca_3422 explică (pentru suntserios):

Si ce sa fac acum? nu vreau sa mi-l scot. trebuie sa iau antibiotic sau?

| suntserios a răspuns (pentru bianca_3422):

Daca e infectat pe bune atunci trebui sa cureti rana si sa o lasi sa se vindece. antibioticul numai medicul il poate recomanda sa nu