| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei de a 8 a:
La subiectul 1 punctul B trebuia sa facem argumentare sau demonstrație pe genul liric?

5 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Hai lasa ca simularile nu sunt asa importante,examenele sunt.
Crede-ma ce spun am fost si eu in a opta,nu stiu daca examenele care urmeaza o sa fie ca si cele de anul trecut dar in orice caz nu trebuie sa iti faci probleme,simularile nu se trec in catalog,peste o luna notele alea nici nu o sa mai conteze.
Ca mai zic profesorii nu stiu ce tampenii asta e altceva, nici sa nu ii asculti, aia zic anumite lucruri rele fiindca aia cred ca niste critici te ajuta ca sa te motiveze dar nu merge, nu trebuie sa le dai lor dreptate ca pe aia ii doare in cot de tine, pe ei ii intereseaza sa nu ii faci tu de ras sau alti daca ai lua nota mica la materia lor ca dupa ce te duci la liceu gata nici nu o sa te mai bage in seama daca te-ar mai vedea vreodata.
Trebuie sa gandesti pozitiv si sa nu iti fie frica si sa te bazezi pe ceea ce stii.
Si iti un sfat incearca sa te axezi mai mult pe materia care stii tu ca o stapanesti mai bine ca sa iti fie mai usor si aia sa iei nota mare care sa te ajute cu media.
Bafta la examen si sa intri la liceul pe care il vrei.

| anonim_4396 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Merci

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.
happy

| JetBlueJet a răspuns:

Sa motivezi

| Gillian a răspuns:

Nu e acelaşi lucru?
Să demonstrezi că aparține genului liric. Şi cum faci asta? Aducând argumente pe care să le exemplifici.