| Skadred a întrebat:

Pentru o petrecere acasa la mine cu ke as putea sa servesc invitatii? Ke aperitive ke bauturi? happy

4 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Depinde ce invitati ai.pai la mancare pai sa faci aperitive cu salam, cascaval, rosi, masline, muschi, piftele, snitele etc, sau daca nu niste sandwiciuri, depinde ce crezi ca ar fi mai bine, iar la bauturi, daca doresti bauturi sofisticate poti alege intre Jack Daniels, Tacher's asta pentru baieti, iar pte fete ceva mai rafinat cum ar fi un Angelli Cherry, un lichior de ciocolata, un vin Rose etc.Si bineinteles sucuri, apa minerala pentru nebautori.Petrecere frumoasa.

| Parintele a răspuns:

Trebuie ca sa faci o impresie buna sa socotesti numarul invitatilor si obiceiuile lor.In principiu macar 2 sticle de 7, 5l de Jack Daniels, 1 sticla de vodka minim Stalinskaia, recomandat Absolut sau Smirnoff. Trebuie si un vermut.macar un Garone rosu. Apoi vin sec demisec si dulce.recomandat de Murfatlar sau Jidvei. Eventual si niste beri...sucuri. La mancare.nu ma bag.

| MoNsTeR a răspuns:

Parintzele dar te pricepi la bauturilaughinghee hee...la mancare nu stiu iti recomand in principa lucruri sarate ceva sallatini covrigei de aia mici sarati si restul din astea saleuri saratele si mno ceva sandwiciuri ceva pulpe din astea mici cu cartofi pai. le pui intr-un bol sisi pune fiecare cat vrea.adica ma gandesc ca daca dai o petrece baza o sa fie pe bautura si muzica buna.si fel de fel de jocuri sau ceva sa va distrati.mancare cat de cat.sau mai simplu comanda cateva pizze si ceva din astea sarate si gatawinking