| paty00 a întrebat:

Pentru obtinerea unei nuante de blond deschis in urma vopsirii(culoarea naturala fiind saten) este neaparata decolorarea? Sau prin aplicarea repetata a unei nuante deschise de vopsea parul se va deschide treptat la culoare? Dau funda celui mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| baddgirl a răspuns:

Pentru obtinerea unei nuante de blond deshis, chiar daca parul este saten, este necesara decolorarea.Este mai avantajos asa,pentru ca vopsirea in mod repetat iti afecteaza parul,pe cand o decolorare si vopsire dupa, obtii nuanta dorita din prima, fara sa te chinui, mai ales ca parul este saten, oxidantul va fi unul mai slab si-ti v-a afecta parul mai putin decat daca il ai brunet, sau nuante mai inchise. happy

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu o solutie ruseasca COLOR OFF, este foarte buna, dar nu decoloreaza parul natural, numai cel vopsit, dar nu arde absolut deloc parul, aici gasiti mai multe informatii: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
sau la nr de telefon : 0754921669