| PumpkinDoll a întrebat:

Persoana >grasasurplus >caloricrezerve de energie.Deci o persoana grasa are mai multa energie decat cineva cu masa musculara dezvoltata? Sau doar poata sta fara sa manance mai mult timp?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Energie nu. Posibil sa moara de foame dupa o perioada mai lunga, atita tot.

| Eireann a răspuns:

Nu are neaparat mai multa energie dar consuma mai multa. Imagineaza-to ca duci in spate in sac de 10 kg, normal ca trebuie sa folosesti mai multa energie pentru orice faci dar si obisesti mai repede. Cat despre a sta fara sa manancib in general poti sa rezisti cam 3 saptamani se presupune.

| Rd79 a răspuns:

Nu inteleg intrebarea. Amandoua raspunsurile se aplica la fel, nu?
Daca are mai multa energie poate trai mai mult fara sa manance.

Si da, o persoana grasa are mai multa energie decat una slaba.