| XkkOOjs a întrebat:

Peste 2 saptamani implinesc 14 ani si de ziua mea imi doresc un piercing in limba.Am vorbit cu ai mei si sunt de acord. Vreau sa stiu cam tot ce e de stiut despre riscuri, durere, cat timp nu poti manca.(o sa mi-l fac la salon). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Poi,daca ti-l faci la salon e ok, fara riscuri(asta daca e un salon curat)dar iti spun din propria experienta ca nu doare la fel de tare daca ti-l faci fara anestezic. daca iti faci cu anestezic nu simti pe moment dar dupa ce trece efectul te doare de 3 ori mai rau decat daca ti-l faci fara.de mancat nu prea vei putea manca cateva zile decat supe, asta depinde de organismul tau si cat de repede te vindeci. oricum, sa iti treaca repede pune niste gheata pe limba si clateste-te cu apa cu sare si\sau cu apa de gura dimineata si seara.Sa nu mananci nici un fel de lactate pana te vindeci pentru ca sunt f mari sansele sa se infecteze.mai intreaba si la salon pentru ca stiu ca eu a trebuit sa iau nu stiu ce pastile timp de 10 zile,pentru a evita riscurile unei infectii.e bine sa fii precaut!winkingA, da si sa nu te sperii daca o sa iti iasa un lichid albicios pentru ca e ceva normal, dar daca e un lichid galbui atunci e un motiv de ingrijorare.sa nu te joci cu pierceingul prea mult pana nu se vindeca rana si daca fumezi,ar trebui sa incerci sa nu mai fumezi atat de mult pana trece durerea.Ok, cred ca te-am zapacit cu sfaturile mele dar, crede-ma ca stiu ce vorbesc caci si eu am avut pierceing in limba.

1 răspuns:
| betle a răspuns:

2.3 zile e umflat si pana mea esti mai puternic ca durerea