| alexRE a întrebat:

Peste 2 saptamani urmeaza banchetul la mine la liceu si as vrea sa-mi dati cateva sugestii ...cu ce fel de camasa ar trebui sa ma imbrac, mai exact cam ce se poarta...m-ar interesa niste indicatii privind culoarea sau daca sa iau cu maneca scurta sau lunga tinand cont ca n-am sa port sacou peste camasa.
Ar merge camasa daca este alba cu un blug negru?
Nu ma prea pricep la moda de aia intreb. A si inca ceva sunt baiat.
Funda!

Răspuns Câştigător
| iuly_5242 a răspuns:

In niciun caz blug negru!big grin O tinita trebuie sa fie alc din : blug blue si camasa fara maneca! cred ca o sa-ti vina suuper:X:X:X fundita?smug

2 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Cred ca ma pricep sa dau sfaturi la fete acum si la baietzi...nu stiu sigur dar incerc. Tinand cont ca e banchet te imbraci elegant, da! Cu siguranta un costum
* Costum elegant gri cu o camasa roz putin pal (adica nu aprins) si o cravata ( ca va stiu eu, baieti nu le place papionul prea tare), deci cravata rosie-grena cu sakoul putin mai scur pentru a se vedea maneca camasii si pantofi putin ascutit ( nu f tare)
* Costumul clasic negru ( cu sau fara dungulitze) cu o camasha preferabil alba si pantofi ...cred ca cel mai bine s`ar potrivi cei putin mai patratzi
* Costum bej-maron deschis ar merge cu o camasha alb creol daca e putin mai inchis sau o noantza de maron daca este costumul bej, pantofi orice forma culoare asortata, desigur maron in ambele cazuri
* costumul alb nuprea e potrivit pentru banchet asa ca variantele de mai sus st cele mai bune
App sa nu uiti de trandafirul sau servetzelul din buzunarul sakoului sau de acul de la cravata winking un ceas ar fi potrivit si atentie sa nu stai cu sakoul desfacut (ori ti`l dai jos ori il ti inchis). Freza-pe masura, banuiesk ca esti intr`a 8 a sau a 12 a ( nu conteaza), freza putin mai rebela sa nu pari un clasic din anii '60... o creasta ceva sau dat intr-o parte si putin ciufulit
mult succes si distractie placuta
PSbig grinaca nu`ti pl pantalonii de la costum rezolvi cu o pereche de jans sau chiar blugii clasici winking

Cravata mov cu dungi oblice una mov mai inchis si un mai inchis cu un palton de culoare neagra o camasa roz si pantaloni negri cam asta se poarta acum,maneca scurta sau daca mai vrei so porti si in anotimpul rece cu maneca lunga, oricum culorile deschise, roz pal, mov deschis sau daca tie iti plac exemplele astea de aici, oricum nu ma prea pricep la baieti:

| gogus a răspuns:

Pentru a fi cat mai elegant incerca un pantof clasic, pantaloni de stofa cu o camasa violet si cravata asortata