| danyella12 a întrebat:

Pisica mea are piciorusul rupt ce pot sa ii fac sa o bandajez ceva?/ideii plzz pare tare raw de ea

3 răspunsuri:
| chronoStrix a răspuns:

O duci la veterinar.

| yomisam a răspuns:

Pune-i doua bete mici la picior ca sa stea osul drept si apoi bandajeaz-o! se reface in 2 saptamani ^^

| YanisMn a răspuns:

Cel mai bine este sa fie dusa la un medic veterinar/ la un cabinet ceva.e cel mai sigur. Daca nu ai cum,, intinde-i usor piciorul in pozitia naturala, ia 2 scandurele drepte, pune-le pe picior de-o parte si de alta si infasoara cu tifon ca sa nu se miste.inainte de asta verifica daca e rupt sau doar scrantit, daca e scrantit, incearca sa masezi usor locul cu unguent antiinflamator.