| Vlaadutzzz a întrebat:

Plac o fata foarte mult și nu știu cum sa mi împărtășesc sentimentele. Nu prea ma pricep și as avea nevoie de niște sfaturi.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai?

| ZappyTv69 a răspuns:

Bună!

Este normal sa plăci pe cineva, la fel cum acel cineva nu este obligat să te placă.

Încearcă, dacă ești deja prieten cu ea, să vă apropiați, vorbeste cu ea mai mult, uită-te în ochii ei, zâmbește-i, și razi cu ea.

Dacă ai un grup de prieteni, cheamă-i pe toți la un film, și sigur, cheam-o și pe ea.

Vei vedea ca făcând mai multe activități cu ea, te vei simtii mai bine, și în plus va veti apropia.

Poate, de ce nu, să recunoască ea sentimentele.

Acum sfaturi legate de ceea ce ai intrebat:

1. Clasicul "Pune pe un prieten": roagă un prieten să o întrebe pe cine place, sau dacă place pe cineva.
2. Provocarea: du-te la ea, și spune-i în fața ca o placi. Dacă ea te respinge, spune-i ca te-a amuzat reactia ei, și ca a fost o provocare dată de un prieten.
3. Bilețelele: scrie biletele anonime, pe care i le lasi in banca. Fa asta înainte ca ea sa ajunga la școală. Dupa un timp, baga unul fix cand ea intra, și își va da seama de autorul lor.
4. Detectivul: Întreabă câteva din prietenele ei pe cine place, și asa fa-ti o idee.
5. Fii tu însuți: până la urmă și ce dacă nu te place?! Spune-i în fața ce simti, fii cât mai sincer, poate într-un loc mai retras. Dacă nu te place, pierderea ei, ca nu vede ca tu o iubesti, și ca meriți. Totuși, să fim seriosi, peste 80% din relațiile din adolescență nu țin foarte mult, și sigur daca nu e ea, vei întâlni persoană potrivită la timpul perfect.

Succes! big grin
(Funda? tongue)