| anonim_4396 a întrebat:

Plac un baiat de 12 ani. El a mai fost in relatii cu fete mai mari ca mine si cu o colega acum 3-5 luni, dar nu a tinut mult. Am inceput sa ii dau sfaturi in relatii si sa ne cunoastem mai bine. Si acum imi place mult de el, dar nu stiu cum sa ii spun.Si cand vorbesc cu el, mi-e frica sa nu-l plictisesc, sau cam asa ceva...Eu am 12 ani, el e rac si eu gemeni. Daca ma puteti sfatui, v-as fi recunoscatoare!

Răspuns Câştigător
| Andreea_3852 a răspuns:

Pai ca sa nu pari plictisitoare vorbeste de ceva de care e si el interesant.Si cauta un moment bun pentru ai spune ca e dragut si iti place de el!,,, Funda?:X
love struck

3 răspunsuri:
| Change a răspuns:

OK.Fi curajoasa si spune-i ce simti pentru el sau atunci cand vorbiti fa aluzii cu privire la acest lucru.Intreaba-l ce crede despre tine si daca te-ar vedea mai mult decat ca o amica.NU conteaza ce zodie sunteti pentru ca persoanele sunt diferite*nu toti racii sunt la fel). Apropo si eu sunt tot un rac si cunosc destul de multe persoane in aceasta zodie, unii chiar prieteni apropiati si trebuie sa iti spun ca sunt destul de greu de inteles uneori dar cum am spus zodia nu conteaza asa de mult(ceea ce conteaza este sa aveti sentimente unul fata de celalalt).
Hey, succes!

| Hhsygfn a răspuns:

Salut.
In primul tind fi mai libera in preajma lui, mai relaxata.Stiu ca-i greu de facut asta, am fost si eu in situatia ta, dar incearca sa fii tu insuti, si nu fi incordata.
Pentru ai atrage atentia e destul sa te implici in viata lui, asa cum deja o faci cu sfaturile. Zimbeste-i, fii buna si draguta cu el.
Baietii de obicei se imart in 2 vategorii:1.Le plac fetele dezghetate, care mereu au ceva de spus 2. Le plac fetele timide, in fata caeoea ei se pot simti cu adevarat barbati.Vezi in ce categorie se incadreaza baiatl tau.Si "Less talk more action!"
Sper ca te-am ajutat.)

| Alexandra30 a răspuns:

Ai putea sa stai mai mult cu el sau sa il bagi mai mult in seama. Eu am o problema cu baietii pentru ca eu ma atasez de cate unu' si stau atat de mult cu el incat incepe sa ii placa de mine desi mie nu imi place de el... stau cu el doar pentru ca eu cu el ma inteleg bine. Deci ai putea sa-l iei usor, sa mai astepti, si sa faci fiecare pas pe rand, azi iesi cu el la un suc, maine il intrebi pe mess daca are prietena.si asa o sa isi dea si el seama ca il placi si poate o sa simta si el ceva pentru tinewinking funda?