| Lyndsey a întrebat:

Plac un baiat de ceva vreme(3-4 ani, chiar 5). Insa imi este frica sa ma apropii de ella figurat vorbind).
Cum credeti ca as putea sa fac sa avem o intalnire?
Credeti ca la prima intalnire, trebuie tinute aproprierile la distanta? Gen(imi imaginez si eu) el vrea sa ma sarute, ar fi mai elegant sa refuz din prima? Vreau sfaturi.
Apropo, noi suntem amici, adica ne salutam si vorbim cate ceva, cateodata. Nu stiu daca ma place(presupun ca nu), dar as vrea sa stiu, in caz ca da. Mersi.

3 răspunsuri:
| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Incearca sa organizezi niste "intalniri secundare" cum imi place sa le zic, in care iti inviti prietenii dar si pe el, sa nu fie ceva in genu' "vi cu mine pe afara?" ci ceva "vi cu X, Y si Z pe afara?" asa, ai putea sa iti dai seama daca te place sau nu (parerea mea), daca nu sa intampla nimic, invita-l la un suc, si faza cu sarutul, asta depinde de el, daca e mai indraznet sau mai timic, nu cunosc omul, dar daca vrea din prima si tu refuzi o sa isi dea seama de unele chesii, ca esti timida si altele.

| gabriel87000 a răspuns:

Pai tu la ora actuala vb cu el ma rtefer fata in fata? sau il placi asa din vazute? pai momentan vb cu el ii atragi atentia etc iar cu timpul daca e ceva ceva poate intalniri prin oras etc

| Lyndsey explică (pentru gabriel87000):

Vorbim rar, gen o data pe luna, cand ne vedem(el e la scoala, eu in alta parte la scoala)...