| Ғʋиκʏℓιcισʋƨβαвɛ a întrebat:

Plizz puppy dog eyes, va rog spuneti-mi despre violenta, ce este, definitii, citate, orice, happy si despre toleranta urgent happy

Răspuns Câştigător
| andreeaelenap a răspuns:

Violenţa este un teritoriu de exprimare a frustrărilor înghesuite.
Violenţa este arma celor slabi.
Violenţa este răutatea genetică neînţărcată la timpul potrivit.
Violenţa este tot ceea ce desfigurează condiţia umană.
Violenţa este ultimul refugiu al incompetenţei.
Violenţa este replica incultului.

Ce este toleranţa? Atributul umanităţii.
Toleranţa este efectul pozitiv şi cordial de a înţelege credinţele, riturile şi obiceiurile altora fără a le împărtăşi sau accepta.
Toleranţa înseamnă acceptarea cu nerăbdare şi bucurie a felului în care ceilalţi caută adevărul.
Toleranţa este virtutea omului fără convingeri.
Cuvântul toleranţă nu înseamnă adaptare, ci păstrarea diferenţelor de mentalitate.

fundita?

1 răspuns:
| Tanea154 a răspuns:

Pastreaza violenta in minte acolo unde ii este locul.
Autor: Brian Aldiss (1925)
Resping ideea de violenta, pentru ca binele obtinut prin mijlocirea acesteia nu este de durata, in schimb, raul provocat de violenta este de durata.
Autor: Mahatma Gandhi (1869 - 1948)
Violenta este arma celor slabi.
Autor: Mahatma Gandhi (1869 - 1948)
Non-violenta este arma celor puternici.
Autor: Mahatma Gandhi (1869 - 1948)
Intoleranta este o forma de violenta si un obstacol in dezvoltarea unui adevarat spirit democratic.
Autor: Mahatma Gandhi (1869 - 1948)
Violenta nu poate fi decat bastardul pasivitatii.
Autor: Vasile Ghica | Tema: Violenta | Click-uri: 261 | Rang: 10.00 | Fav
Se pare ca scopul suprem al viitorului va fi confortul.
Autor: Vasile Ghica
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Autor: Isaac Asimov (1920 - 1992)
Violenta este ultimul refugiu al omului incompetent.
Autor: Isaac Asimov (1920 - 1992) | Tema: Violenta | Click-uri: 307 | Rang: 9.75 | Fav
Violenta genereaza de obicei violenta.
Autor: Eschil (525 i.Hr.-456 i.Hr.)
Doar o filozofie a eternitatii, in ziua de azi, poate justifica non-violenta.
Autor: Albert Camus (1913 - 1960)
Non-violenta conduce la cea mai inalta moralitate, care reprezinta tinta evolutiei, pana nu ne oprim din ranirea tuturor fiintelor vii, suntem inca salbatici.

| andreeaelenap a răspuns (pentru Tanea154):

Violenţa este un teritoriu de exprimare a frustrărilor înghesuite.
Violenţa este arma celor slabi.
Violenţa este răutatea genetică neînţărcată la timpul potrivit.
Violenţa este tot ceea ce desfigurează condiţia umană.
Violenţa este ultimul refugiu al incompetenţei.
Violenţa este replica incultului.

Ce este toleranţa? Atributul umanităţii.
Toleranţa este efectul pozitiv şi cordial de a înţelege credinţele, riturile şi obiceiurile altora fără a le împărtăşi sau accepta.
Toleranţa înseamnă acceptarea cu nerăbdare şi bucurie a felului în care ceilalţi caută adevărul.
Toleranţa este virtutea omului fără convingeri.
Cuvântul toleranţă nu înseamnă adaptare, ci păstrarea diferenţelor de mentalitate.

fundita?