| cristicosmin2226 a întrebat:

Pls am o problema si dau funda, pentru inceput vreau sa va zic ca am stricat calculatoru si trebuie sa il repar neaparat ca altfel voi fii pedepsit, cum l-am stricat. am avut un joc in care trebuia sa apas siift, si am apasat prea mult si mi-a aparut ceva iar eu ma dat off la toate obtiunile, iar acum nu imi mai mere tastatura decat in bios, cum pot repare calcu, adica sa dau on inapoi la alea daca nu imi mai rere tastatura decat in bios? va rooog ajutati-ma cu orice, in afara sa imi spuneti sa reinstalez windows, va rooog orice raspuns este bine primit dau vot la toata lumea si la cel mai bun funda scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Intra in Bios si reseteaza toate optiunile la default. In ultimul tab ar trebui sa ai asa ceva: Load Default Options sau ceva in genul acesta.
Le resetezi, salvezi si resetezi PC-ul. Ar trebui sa functioneze acum.