| Ceriik a întrebat:

Plss Helppp! Peste 1 saptamana incepe scoala, eu ttrecand cls a9a si v-as ruga sa-mi dati 2 sfaturi la urmatoarele intrebari:
1. In prima zi trebuie sa ma duc cu ghiozdan sau cu o gentuta, adica o sa ne dea manualele din prima?
2.Trebuie sa aduc in prima zi flori? Nu stiu pe cine am diriginte, adica daca o sa fie barbat o sa fie urat daca ii dau flori? La voi cand ati fost a 9a ati adus flori?

Răspuns Câştigător
| RăzvanEZP a răspuns:

Si eu trec a 9a ^^. in prima zi trebuie sa te duci cu ghiozdan si cu un caiet si cu un pix, pentru ca o sa primesti cartile si v'a trebui sa iti scrii orarul. nu trebuie neaparat flori dar este un gest frumos, chiar daca ai ca diriginte un barbat, trebuie sa aiba si el nevasta, iubita. eu asa am facut happy. sper ca te'am ajutat.

1 răspuns:
| IoanaKincaid a răspuns:

Si eu trec clasa a 9-a si o sa ma duc doar cu o geanta in care voi avea un carnetel si un pix. Fara flori. Sunt sigura ca in prima zi ne vom cunoaste colegii, profesorii, dirigintele si ne va da orarul si tot ce ne trebuie.