| Mirunika123 a întrebat:

Poate sa-mi dea si mie o lista cu toate materiile ce se studiaza la liceu pe profil Mate-Info in clasa a 9a? Si de altfel la ce dau teza. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mate, romana, info, chimie, fizica, engleza si franceza(de cele mai multe ori), biologie, logica, istorie, geografie, tic, religie, sport, muzica, desen...

dai teza la mate, romana, info si la alegere intre chimie, fizica si biologie

| Mirunika123 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Si daca am facut germana in generala, tot fac franceza? Sau fac germana?

| StefanCosmin a răspuns (pentru Mirunika123):

Franceza

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Mirunika123):

Depinde ce se face la liceul respectiv, poti sa faci si spaniola... la noi asa s-a facut selectia, in functie de a doua limba straina, a fost o clasa si de germana parca(tot mate-info)...

oricum o sa duci o foaie matricola la liceul la care vrei sa mergi si ei vad ce ai facut in generala si nu-ti mai face atatea probleme, in liceu conteaza doar sa iei bacul, media nu te ajuta la nimic, materiile de bac sunt importante!