| Cristian12Zvolf a întrebat:

Poate un profesor să ne pună notă proastă dacă toată clasa a chiulit de la o anumită oră?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate sa va puna nota proasta, dar poate sa va puna absente la toti.

| Qhs a răspuns:

Hei.

În general, un profesor nu ar trebui să pună note proaste automat doar pentru că toată clasa a chiulit de la o anumită oră. Notele ar trebui să reflecte performanța elevilor la învățătură, nu comportamentul lor disciplinar.

Așadar, dacă consideri că ai fost nedreptățită de către un profesor pentru că ai absentat într-o anumită zi, îți recomand să vorbești cu dirigintele tău pentru a clarifica situația.