| andreeutzaa a întrebat:

Pot calatorii singura din Italia in Romania si inapoi daca sunt minora? As vrea sa vin la vara in vacanta chiar daca parintii mei nu vor sa vina si vor sa stie daca eu fiind minora(15 jumate) pot sa vin in Romania cu avionul singura, poate insotita de o stewardeza. Daca as putea ar trebui sa faca ai mei un document ceva cum ca ma lasa sa ies din tara la ambasada romana de aici?happy scuzati categoria.happy

Răspuns Câştigător
| ina a răspuns:

Ai nevoie sa te insoteasca un adult,pentru ca procura, facuta la notariat, se face pe numele adultului care te insoteste.Si ma indoiesc ca se poate face pe numele unei stewedese...Pentru ca la intorcere trebuie sa fie cu tine.Si da,banuiesc ca in strainatate la ambasada Romaniei se face procura,in schimb, in Romania, se face la un notar. Te puphappy

1 răspuns:
| MaryLaury a răspuns:

Nu numai cu parintii sau cu un adult