| AnemonaP a întrebat:

Pot fi profesoara de spaniola clasele I-VIII si in acelasi timp si designer vestimentar? Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

În mod cît se poate de normal "DA", dacă ai studii pentru ambele profesiuni și, cel mai important, dacă găsești posturi și dacă ai timp să le faci pe amîndouă.
Nu este nicăieri stipulat în codul muncii că nu poți exrcita simultan două profesiuni.
Eu, chiar de curînd am aflat despre un om care lucrează la o bibliotecă și mai are un job ca om de pază ( de supraveghere) în incinta unui mall.

| ioana12345 a răspuns:

Da. de ce nu?

| Madalinamadamadalina a răspuns:

Da, dar depinde ce iti place mai mult, daca iti place sa fii designer, alege mai putine ore la scoala. Sa fii profesir e foarte obositor. Poti desena in timpul orelor, in pauza... Mai bine croiesteti un drum bun pe designer, decat pe profesor, se castiga mai bine si poti sta si acasa. Funda?