| Anonim20133 a întrebat:

Pot sa bag actele de somaj daca am ramas corigent si nu dau bacul DELOC in toamna, doar cu diploma de clasa a 12-a?
care sunt actele necesare pentru somaj cand termini clasa a 12-a?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Da, poti!---dosarul se depune in termen maxim de 6o de zile de la data absolvirii clasei a XII-a.
Acte :actul de identitate (copie si orginal); actul de studii sau adeverinta din care sa rezulte data absolvirii (copie si original); certificat de casatorie sau divort (daca este cazul); certificat de nastere (copie si original); adeverinta de la medicul de familie cu mentiunea "apt munca" sau "apt munca, dar cu urmatoarele restrictii...".
Primesti o indemnizatie de 250 lei timp de 6 luni.