| ___rJL4 a întrebat:

Pot să i au și alte pastile în timp ce i au antibiotic?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Antibioticul nu se da fara reteta asta inseamna ca ai fost la medicul de familie, respecta medicatia data de el.

| Simpatic a răspuns:

Da,se pot lua si alte pastile atunci cand esti pe antibiotic, insa se iau doar pastile care nu "interfereaza" cu acel tip de antibiotic.
este in functie de cum recomanda medicul si in caz mai rare poti intreba farmacistul o opinia, insa totodeauna conteaza ce da medicul!

| dullcat a răspuns:

Verbul se se scrie legat: iau. Citeste prospectul si vezi acolo ce scrie.

| Hyperion7 a răspuns:

Vezi pe prospectul antibioticului