| Andrei234141 a întrebat:

Pot sa intru la facultatea de medicina daca fac Mate info?

7 răspunsuri:
| Ionut06011994 a răspuns:

Sigur dar o sa iti vina mai greu dar cu siguranta poti sa faci ce facultate doresti

| username97 a răspuns:

Dacă faci mate-info poţi intra la orice facultate. Contează ce medie ai la sfârşitul clasei a12a şi mai ales ce note o să ai la BAC şi la examenele de intrare la facultate.
E adevărat că cei de la ştiinţele naturii au prioritate deaorece au o pregătire puţin mai bună însă cei de la mate info sunt următorii după. Cunosc câteva persoane care de la mate info au ajuns la medicină.
Succes şi nu-ţi fă griji pentru că ai şanse foarte mari!

| Kitybush a răspuns:

Atata timp cat te simti pregatit poti da la ce facultate doresti.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,poti sa intrii.
La medicina nu conteaza media de la bacalaureat, se da admitere.

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

Daca esti la mate-info, faci orice facultate doresti, dar o sa iti fie greu, sa abordezi o alta facultate, decat a materiei pe care ai invatat-o in liceu happy

| OnuOnulică a răspuns:

Da, poți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde numai de tine. Nu conteaza profilul liceului, conteaza ce faci la bac, comteaza daca treci de examenele de admitere sau ma rorg, ce iti cere facultatea respectiva.