| Xxxibhb a întrebat:

Pot sa ma mut la un alt liceu de media 8.50-8.70 avand in vedere ca eu la evaluarea nationala am avut media 6? As vrea sa ma mut dupa ce termin clasa a 9 a

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa clasa a IX-a se ia in considerare, pentru transfer, media generala de promovare a clasei, nu media de admitere in liceu, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca media este sub ppragului ultimei medii de la acel liceu.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă vei avea media generala peste 8.50 vei intra fără griji la liceu