| lov3barbie a întrebat:

Pot sa scap de cosuri intr-o zii?straight face hai funditaX:

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vrea tu, as vrea eu, am vrea toti.
Poti scapa intr-o saptamana daca-ti iei Mibazon-costa 18 lei si-l gasesti in farmaciile veterinare, eu mi-am luat si incep sa-mi treaca.
Mai poti incerca Zynerit-dar e mai scump, costa 30, 5 lei cred.
A, si inca ceva-fa miscare, nu manca nici prea sarat, nici prea dulce, nici prea mult, nici prea putin.Manca sanatos, fara Cola, manca fructe si legume.
Bafta.
Hai fundita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu8

| sensesDelight a răspuns:

Mon petit, coșurile sunt o problemă foarte mare din punct de vedere al aspectului, mai ales la femei, însă nu poți scăpa de ele într-o zi. Este nevoie de cel puțin o săptămână pentru ca tenul să-și revină, și asta dacă folosești produse de la Garnier.- sunt cele mai bune. În primul rând, îți poți lua un baton anti-coșuri cu care să te dai dimineața, iar seara poți folosi produse profesionale de la diferite companii. Folosirea zilnică îi va reda tenului tău cât mai repede aspectul său natual.
Pe de altă parte o metodă foarte eficientă este mersul la cosmetică. Te întinzi pe un pat, suporți aburii 15 min pentru a nu te durea prea tare, apoi aproximativ 20-30 de minute suporți puțin chin. ^_^Desigur, după ce-ți sparge coșurile imediat vei arăta fioros, mai ales după primele 3-4 ședințe, dar urmele pot fi estompate cu fond de ten, corector ș. a. m. d. Spun din propria experiență. Merg la cosmetică de mai mult de un an, și acum când ies de acolo am doar 5-6 pete roșii pe față care până a doua zi trec. ^.^
Depinde de metoda pe care o alegi. Este nevoie de răbdare pentru a scăpa de coșuri. Încearcă să te abții din a pune mâinile pe față prea des. Nu e recomandat mai ales când încerci să-ți scapi fața de bube să o infectezi cu microbii de pe mâini.
Iar ca să ascunzi "imperfecțiunile" chipului tău am să-ți spun cum fac eu. După ce mă trezesc mă spăl pe față cu soluție de la Garnier anti-coșuri, apoi mă dau cu o cremă pentru însănătoșirea tenului. După ce masez fața 3-4 min mă dau cu fond de ten și la fel îl întind 1-2 min. După aceea mă dau cu pudră unde am mai mult de ascuns, în cazul meu fruntea și bărbia, dar și puțin pe tot tenul pentru a nu avea mai multe culori după. Apoi iau puțin fard de obraji și-l întind pentru a căpăta o culoare mai jovială. După ce termini poți aplica machiajul la ochi, glossul ș. a. m. d.
La alegerea ta. Baftă!

| Larisa7883 a răspuns:

SensesDelight, ce fond de ten ai?

| sensesDelight a răspuns:

Vichy Normaderm, e natural găsești destul de greu.Caută prin magazine de prin Mall sau unde știi tu la tine în oraș.

| Larisa7883 a răspuns:

Multumesc!