| horansgang a întrebat:

Pot sa urmez profilul de estetica si igiena corpului si apoi sa dau la o facultate de contabilitate? adica intreb daca se poate

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu are nici o treabă profilul pe care îl faci în liceu cu ce o să faci pe viitor. Poți să mergi la orice facultate.

| aXy99 a răspuns:

Da, ai putea, dar va trebui sa inveti ceva matematica, posibil sa dai un examen de intrare.

| horansgang explică (pentru aXy99):

Da, asta stiu, dar zic daca cere cunostinte din liceu sau asa ceva...

| aXy99 a răspuns (pentru horansgang):

Nu stiu sigur, dar eu cred ca nu.