| simonafrumoasa a întrebat:

Pot schimba 200 de euro chiar daca sunt minor....pe buletinul altcuiva, de exemplu al mamei mele?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la o casa de schimb valutar. Nu incerca sa schibi cu cartea de identitate a mamei. Poti sa ai probleme (sa creada ca ai furat banii).Nu te intreaba de cartea de identitate dar ai grija sa nu te fraieresca. Inmulteste inainte si vezi ce suma trebuie sa-ti dea. Daca nu este in regula cheama politia pe loc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apoi am vazut raspunsul de mai sus. Revin. Sa nu te duci la bisnitari ca te pot pacali.Sa ai foarte mare grija!

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca poti! In multe locuri nici buletinul nu ti-l cere sau poti schimba la bisnitari daca sunt pe acolo de unde esti tu dar banuiesc ca da pentru ca e plina Romania de ei! big grin Succes!

| CartoonN a răspuns:

In mod normal minorii nu pot face asta.Cu atat mai putin cu buletinul altcuiva.Roaga pe cineva sa-ti schimbe.