| Nemo99 a întrebat:

Poti ramane insarcinata de la lichidul pre spermatic? Vreau raspunsuri serioase.Va multumesc!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ei, parca suna altfel intrebarea... happy DA, sigur ca poti! Sansele sunt mai putine dar DA poti ramane insarcinata!

| g4mma a răspuns:

Daaa, poti sa faci si gemeni.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU.Nu se produce o sarcina prin intermediul acestui lichid. Este un raspuns cat se poate de serios. Rolul si rostul lichidului respectiv este cel de a curata canalul uretrei de eventualele urme de urina (nociva pentru spermatozoizii aflati in sperma) inaintea momentului eja cularii. De asemenea are si rolul de a lubrefia glandul in vederea asigurarii conditiilor optime pentru ca decalotarea sa se produca cat mai usor si mai lin/fin cu putinta in timpul ma sturbarii. In momentul producerii lichidului de catre glandele Cowper acesta este perfect curat, steril adica nu contine spermatozoizi. Bineinteles se poate contamina cu sperma ramasa in uretra de la o eja culare anterioara si astfel prin amestec sa se produca o posibila contaminare.

| Nitunitu a răspuns:

Nu cred ca esti acum, dar protejeaza-te.

Si sper sa ai peste 18 ani din moment ce intrebi asta...