| breeeakup a întrebat:

Poti sa te transferi de la profesionala la liceu teoretic? Daca da, cum? De ce ai nevoie si trebuie sa dai examen de diferenta?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Afli raspunsurile exacte dupa ce mergi la secretariat, e treaba lor sa te lamureasca.Succes in ce ti-ai propus.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Da, poți să te transferi de la un liceu profesional la unul teoretic. Trebuie să faci o cerere de transfer la secretariatul liceului unde vrei să te transferi, ei te vor informa despre procedurile pe care trebuie să le faci în funcție de regulile liceului. Uneori trebuie să dai un examen de diferență, dar în cazul ăsta, tot ei te informează și despre aceste detalii. Vorbește la școală respectivă