| DOGinthecartie a întrebat:

Povestea e asa.am fost cu un baiat l-am placut mult si a interpretat gresit o faza si ne-am despartit. Acum sunt impreuna cu altcineva. Dar fostul, acum bff, mi-a spus ca ma place si ca nu ma poate uita. Si nici eu adica il visez in fiecare noapte si chiar incerc sa nu ma gandesc la el. Dar nu pot sa ma despart de actual pentru ca si el ma place mult si il plac si eu...si sunt intr-o dilema totala.
Un sfat ceva va rog frumos? Ma simt exttrem de ciudat acum.

Răspuns Câştigător
| syd2 a răspuns:

Iti voi raspunde scurt si clar. Daca l-ai iubit cu adevarat pe primul atunci de ce l-ai cautat pe al 2 -a, daca l-ai fi iubit cu adevarat nu ai fi cautat alte relatii asa ca de ce te chinui singura pe tine, ramai cu al 2-a daca il iubesti.
Semnat Putin.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Chiar ca este o dilema.Acum ce vrei sa faci?
Daca te intorci la primul atunci inseamna ca ti-ai batut joc de sentimentele celui de-al 2-lea...
Iarasi daca ramai la cel de-al 2-lea atunci o sa regreti caci o sa-l pierzi pe primul...
Deci, orice ai alege iesi in pierdere. Mai bine nu alegi pe niciunul... GLUMEAM!
Asta este alegerea ta... alege-l pe cel pe care il placi mai mult, pe cel care a fost alaturi de tine atunci cand ai avut nevoie, cel care te-a consolat atunci cand erai trista caci numai asa poti sa fii sigura ca faci alegerea ce-a buna.
Totusi tine cont ca daca alegi pe unul dintre ei atunci cealalta optiune este pierduta pentru totdeauna si nu mai ai cum s-o recuperezi.
Alege-l pe cel la care tii mai mult si alaturi de care ai petrecut clipe mai frumoase! Trebuie sa iei o decizie pe cont propriu... poti sa tii cont si de ce am spus mai sus.
Sincer, daca as fi fata si daca as fi in locul tau mie mi-ar parea oarecum rau de cel de-al 2-lea...ce a gresit ca sa merite sa te desparti de el? Nu stiu dar mi se pare crud sa-l parasesti din simplul motiv ca te-ai impacat cu fostul, in timp ce el si-a dat toata silinta sa fie un prieten bun pentru tine si toate cele...
Este decizia ta, succes!

-Blytz-

| Lorena2015 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa iti asculti inima! daca tu mai simti ceva pentru el ar trebui sa nu mai stai pe ganduri!

| RaresWest a răspuns:

Alege-l pe al doilea mereu. Dacă îl iubeai pe primul, nu exista al doilea