| MirUnIKa_1406 a întrebat:

Prietena mea are nevoie de ajutor.Mai are putin si nu o sa isi mai revina din starea de tristete, chin...De curand cineva a vazut ceva foarte important pentru ea, este vorba despre ceva intim precum jurnalul ei doar ca era virtual si bine ascuns.Cineva insa nu se stie cum, stie acum tot despre cel pentru care ea suferea dar se intelegea super cu el si ii e teama ca el sa nu se comporte diferit pentru ca acolo erau dezvaluiri... El(cel pentru care sufera)a aflat si el.Va rog am nevoie de ajutor, ce sa faca? cum sa se comporte?
Si ar mai fi ceva foarte important de asemenea:Cum sterg o intrebare de pe TPU? Stiu ca nu se poate dar altfel, prin stella? Nu o am la prieteni...cum pot da de ea? Ce altceva mai pot face? Va rog frumos ajutati-ma si va voi rasplati

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai multe nu prea mai poate sa faca prietena ta daca spui ca si el stie ce e scris acolo.Fruntea sus si inainte.Am avut si eu o problema de tipul asta odata si dupa multe framantari am spus si ce daca? Asta sunt, ceea ce am scris eu am scris si gata. Ce se poate intampla? Nimic.Deci capul sus si inainte! Accepta situatia, treci peste si gandul spre ce e de facut de acum incolo nu la ce a fost.Comportamentul unul cat se poate de firesc trebuie sa fie, natural.Bine mai poate si o alta varianta in care prietena ta a facut cumva, a vrut ca baiatul respectiv sa vada ce a scris ea acolo tocmai pentru ca chinul cum spuneai era mare, in cazul asta sa suporte consecintele. Legat de cum stergi o intrebare raporteaza intrebarea respectiva (continut obscen, irelevant, spam) si se va sterge ea singura.Bafta!

1 răspuns:
| Forcas_9823 a răspuns:

Sfat: Daca ai o coneziune la internet, calculatorul nu e NICIODATA un loc sigur unde iti poti pune informatiile. Indifrent ce firewall/antivirus ai, sau daca e ascuns/parolat fisierul, daca cineva chiar vrea sa il citeasca (si sti si cum sa faca) atunci il va citi.

Despre problema ta, nu cred ca ar trebui sa fie ingrijorata prietena ta. L-a citit. Si ce daca? Femeile nu sunt privite dezaprobator cand isi exprima sentimentele (barbatii da).