| Cduncfujndf a întrebat:

Prietena mea cea mai bună a intrat la liceu, la profil de Protecția Mediului, voiam să vă întreb câți ani de liceu va face, 3 ani sau 4? Dacă va face 4 ani, asta înseamna că da bacul la? La ce materii va da?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand, nu se pune virgula intre subiect si predicat.
In al doilea rand, nu se intampla absolut nimic daca spuneai ca despre tine e vorba, nu despre prietena ta.
In al treilea rand, la liceele tehnologice se fac 4 ani si bacul il vei da la mate si romana obligatoriu si la alegere o materie de profil.

| Cduncfujndf explică (pentru Furnicuta000):

Ok, mersi. Dar nu e vorba despre mine. Eu sunt la un liceu teoretic pe profil de filologie.
Eu știam decât că se dă bacul la matematică și încă două materii. Crede-mă nu m-aș fii dus niciodată la un profil unde dai bacul la matematicălaughing
(Nici prietena mea nu s-ar fi dus, doar că a rămas corigentă la matematică și după ce a trecut corigența, au mai rămas locuri decât la Economie și Protecția mediului, astea fiind la cel mai bun liceu tehnologic din oraș, mai erau și alte locuri dar la un liceu mai prost, care era și mai departe.