| Green a întrebat:

Prietena mea cea mai buna ma exclude in ultimul timp din cauza prietenului ei. sad
In pauze cand vreau si eu sa-i zic ceva imi zice: "hai lasa, imi zici tu pe mess." Una, doua e la ala in brate si nu mai baga pe nimeni in seama.
Pe messenger vorbesc singura chiar daca e tipul, chiar daca nu e pe mess. Cand nu e: scriu intruna si imi raspunde: "scuze, nu eram atenta. ma gandeam" iar cand e tipul pe mess nu imi raspunde deloc.
Am vrut sa merg cu gasca (din care fac si ei 2 parte) la un film.
Ei: "nu. noi mergem singuri si separat." si nu am mai ajuns din cauza lor.
Inteleg ca are prieten dar nu isi face timp deloc pentru ceilalti.
Ce ar trebui sa ii spun? sad
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se intampla la ei e foarte normal poate relatia asta nu e de mai mult de 3 luni si ei nu mai vad pe nimeni si nimic numai pe ei doi si atat big grin e ceva normal sa doreasca amandoi sa-si petreaca timpul doar de ei singuri.ar trebui sa intelegi acum asta e cand vine iubirea vine. oricum tu spuneai ca voi aveti o gasca deci cu siguranta te mai intelegi si cu altcineva nu numai cu ea asa ca pana isi revine ea din inimioare si curcubee mai bine petreceti mai mult timp cu o alta persoana din grupul vostrubig grin

9 răspunsuri:
| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

In nici intr-un caz sa o pui sa aleaga intre tine si el pentru ca asta este de prost gust.Ar trebui sa ii explici ca indiferenta ei va afecteaza pe voi, ceilalti din gasca si ca sunteti de acord ca ea sa aiba o relatie, ca o sustineti in alegerile ei numai ca si ea ar trebui sa inteleaga ca si voi aveti nevoie de sprijinul ei.Nu trebuie sa o despartiti neaparat de acel baiat pentru ca ar suferi si ar fi si mai distanta cu voi.Incearca sa ii spui ca desi are o relatie cu acel baiat si ca il iubeste acea relatie nu o sa dureze o vesnicie si atunci tot la voi o sa se intoarca sa o sprijiniti numai ca cei din gasca nu o sa o mai priveasca la fel ca la inceput tocmai pentru ca a devenit un,, monstru''. Fa-o sa inteleaga ca atunci cand o sa ii fie mai greu tot la gasca se intoarce nici de cum la Boy X.

| Green explică:

@georgiana - nu am spus ca o pun sa aleaga intre noi si el, dar vreau sa mai stea si cu noi

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai tocmai.Ca eu nu am zis ca tu chiar o pui, te preveneamn sa nu cumva sa o faci.
Ti-am zis. Vorbeste cu ea cat mai repede si cat mai serios, intr-un loc neutru unde nu exista nici prietenul ei, nu exista nici prietenii tai, intr-un loc unde sa fiti doar voi.

| Elena1234456 a răspuns:

Atragei si tu atentia, incerca sa organizati o activitate care sa va includa doar pe voi doua (manichiura, plimbare cu rolele - ca tot a venit primavara, aranjat parul, petrecere in pijama daca va lasa parintii, shopping pana la epuizare). Gaseste astfel de activitati care nu se potrivesc unui baiat.Si discuta cu ea.

| Green explică:

@ SoL - crede-ma ca il care si pe ala dupa ea laughing putem sa mergem si la cumparat de tampoane si il ia pe ala dupa noi fara sa ma intrebe, ba chiar ma convinge.

| LussyBubu a răspuns:

Invit'o intr'o zi la tine si spune'i ca ai mare nevoie de ea.Cand vine la tine puteti face niste activitati (sa va faceti manichiura, sa va machiati, sa vorbiti despre lucrurile ce se mai intampla) iar apoi spune'i sa va intalniti mai des (chiar si toti 3)...Trebuie si tu sa intelegi ca asa e cand esti indragostitlaughing...asta ehappy
Sper sa-ti fie de foloswinking

| HBK a răspuns:

Intelege-o si pe ea, iubeste nebuneste.Considera ca cei din jur nu mai au nici o semnificatie atata timp cat ea este cu prietenul ei. Te neglijeaza si te da la o parte iar cand va avea nevoie de tine, s-ar putea sa nu te mai gaseasca nici pe tinewinking. Iubirea te orbeste uneori.

| Pupily92 a răspuns:

Tu cum ai face daca ai avea un prieten la care sa tii enorm?

| masly a răspuns:

Pai sa i spui doar atat:
vezi sa nu iti para rau mai tarziu pentru simplu fapt ca ak nu imi dai importanta. sti relatia voastra nu o sa tina la nesfarsit si sa vedem atunci ce o sa faci o sa ramai singura apt ca acum iai ignorat pe toti, iar atunci te vor ignora ei.cand te desparti de el nu iti plangi amarul pe umarul lui, cauti alinare la un preten adevarat ce o sa faci atunci cand o sa realizez ca nu mai ai asa ceva pentru ca i-ai dat la o parte?
asta iasi zice eutongue
bafta