| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna tocmai s-a despartit de prietenul ei cu care a avut o relatie de lunga durata. e foarte distrusa.nu o mai recunosc. ce as putea face cu ea sa iti revina sau sa uite pe moment? unde sa o duc? ce sa fac?

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Incearca sa nu o lasi prea mult timp singura, ca sa nu apuce sa se gandeasca la ce s-a intamplat!
Scoateo in oras, sa va plimbati, cu mai multi prieteni, sa radeti, sa va distrati, sa faceti ceva nou care sa ii capteze atentia!
Oricum o sa mearga acasa si o sa planga, dar macar ziua sa fiti alaturi de ea si sa incercati sa o scoateti din casa sa mai uite!
Sau poate incerci sa ii faci cunostinta cu persoane, baieti noi, poate o sa o impresioneze unu si o sa incerce sa se faca placuta in fata lui si o sa uite de celalalt concentrandu-se sa ii fie draga la cel nou!
Dar, cel mai important sa nu o lasi singura.

| AlinKun a răspuns:

Scoate-o in oras des mergeti sa va plimbati prin parca dar mai multe prietene daca e sa se simta in largul ei incearca sa petreci mult timp cu ea

| different a răspuns:

Paai organizeaza o seara doar pentru voi,fetele. Ia.o la tine acasa, luati popcorn, chipsuri multe filme de comedie si inveseleste.o! Da.i sfaturi cum sa treaca peste si cel mai important trebuie sa.i fii alaturi! Nu o sa.i fie usor, dar cu ajutorul tau durerea nu va mai fi asa mare!

| oliviaaa a răspuns:

Fa tot ce tiau recomandat dar nu uita nu-i aminti de el succes

| DeniiiiLoveU a răspuns:

straight face Imi pare rau pentru prietena ta.Imi amintesc ca si eu am trecut prin asta.Cel mai bine e sa o faci sa nu se gandeasca la acel baiat.sa o tii permanent ocupata. Nu stiu, mergeti prin parc radeti glumiti.Mai ia si niste prieteni sa fiti mai multi. Distractia e mai mare cand sunteti mai multiwinking.Bft :*