| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna, tot timpul cand se intalneste cu colegi mei este bajocorita(o ciufulesc, o imita, rad de ea, ii intorc vorba, o jignesc). Uneori plange din cauza lor. Ce sfat ii dati? Ce poate sa faca? Se intalneste cu ei in fiecare zi la scoala.

6 răspunsuri:
| putzulica a răspuns:

Ignorai si u si ea... si faceti gelosi... baganduva cu baiaeti care chiar merita sa vb cu voi...winking

| oz a răspuns:

Pai...in primul rand trebuie sa ia atitudine, adica sa "semnaleze" ca nu este de accord cu comportamentul lor.Sa vorbeasca cu un profesor, diriginta etc.
Apoi indiferenta... pur si simplu sa se poarte ca si cum nu ar exista...nu sa ii evite, doar sa nu ii "observe"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca incepe sa planga si baga toate prostiile in seama mai rau se vor amuza pe seama ei...sa nu ii mai bage in seama si o vor lasa sigur in pace...am avut si eu un caz in clasa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu s-a impus, trebuie sa le raspunda dar inteligent nu aiurea, gen "ai tai te lasa?", tarfa? a, da nu te uita draga ca se ia, baga cuie-n buzunar ca te sufla vantul (la cei slabi ), lasa ma ca tu mai bine intrii pe sub usa (tot la cei slabi ), la cei grasi : pune mai -exit-la usa de la frigider, din ce ti-ai facut chilotii din cearsaful maica-tii, asa fiti destepte, daca se mai atinge de ea, sa mearga la diriginta, sa se alieze cu cea mai certareata si batausa din clasa.

| den a răspuns:

E rau daca lea permis sa faca asta....sai ignore...si mai bine cautativa alti colegi cu putina maturitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treceti pe langa ei ca si cum nu ar fi acolo si ea trebuie sa fie tare nu sa planga k au jignit-o sau k rad de ea cand ai prieteni buni aproape poti trece peste orice asa ca fiti tari fetelor nu va dati batute