| deadea01 a întrebat:

Prietena mea doarme la mine... idei pentru ce sa facem fundita pentru cele mai bune idei :d

Răspuns Câştigător
| pinkdark a răspuns:

De revelion? si la mine dorm 2 prietene rolling on the floor
puteti asculta muzica
sa dansati
sa faceti poze
sa jucati : remmy...carti ...ect
sa jukati adv sau prov
sa stati pe net
sa va povestiti intamplari de cand erati mici
sa iesiti prin sat/oras
si multe altele dar acum nu imi mai vine nimic in minte big grin
un an nou fericit. papa si distractie palcutaa!

8 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Puteti sa va uitati la un film, sa vorbiti despre anumite subiecte, sa stati la calculator, sa va faceti unghiile, sa va faceti parul, sa va bateti cu pernele...
Sunt o gramada de lucruri pe care le puteti face.
Bafta si un an nou fericit!

| DjLexaa a răspuns:

Uitativa la un film, vb despre baietii, barfiti, dadetive cu ruj reciproc legate la ochi, faceti poze, dansati.etc

| iauru a răspuns:

Cea mai buna idee ar fi sa invitati cel putin un baiat. dar merge si un film, muzica, ceva jocuri si povestiti voi ca doar va pricepeti

| Neah a răspuns:

Machiativa una pe alta cu ochii inchisi, spuneti povesti (amuzante, horror), "momentul adevarului" (asa mai facem eu cu prietena mea cea mai buna din cand in cand), spuneti tot ce ati vrea sa schimbati una la alta, jucati ceva, monopoly (asta dupa ce se culca parintii), uitati-va la un film...mai gasiti voi happy

| usernamealy a răspuns:

Sa va uitati la filme pana tarziu sau sa faceti o petrecere in pijama. nu/ti face griji nu o sa va plictisitihappy
have fun!:*

| Romancutza a răspuns:

Exista o multime de jocuri care se pot juca la acest gen de petrecere si o serie de activitati care sa distreze pe toata lumea. Fie alegi jocurile pentru invitatele tale: dame, scrabble, yahtzee, remi, etc, fie impletiti bratari, modelati bijuterii sau faceti alte activitati de creatie. Daca aceste activitati nu iti par atragatoare, atunci sigur o sa-ti placa ideea vizionarii unui film. Pentru senzatii tari, alege un film de groaza, pentru a rade in hohote, alege o comedie sau pentru a visa la Fat-Frumos, o comedie romantica.

O alta activitate care le-ar putea face placere prietenelor tale, dar indicata doar daca ele raman la tine peste noapte, este o sesiune de makeover. Cere-le sa-si aduca produsele cosmetice, periile de par si ondulatoarele si pregatiti-va sa va rasfatati ca la salon. Pentru ca distractia sa fie completa, dupa ce transformarile sunt complete, o sesiune foto e tot ce mai ramane pentru ca aceasta petrecere sa fie o amintire frumoasa si amuzanta.

Evident, nici o intalnire intre prietene nu este lipsita de barfe si carcoteli, asa ca nici petrecerea in pijamale n-ar trebui sa faca exceptie. Adevar sau provocare e unul dintre cele mai populare jocuri la asemenea intalniri si confesiunile abunda odata ce intrebarile sunt puse.

Mancare pentru petrecerea in pijamale
In ceea ce priveste mancarea, nu trebuie sa te agiti prea tare. Alege gustari usoare, neuleioase si dulciuri fara prea multa crema. Poti de asemenea sa comanzi pizaa sau poti implica pe toata lumea in pregatirea salatelor, in coacerea prajiturilor sau la facutul clatitelor. Apoi, chips-urile, covrigeii, fructele si popcornul sunt invitati obisnuiti ai acestor petreceri. Daca fetele raman peste noapte, o idee buna este sa va ganditi si la micul dejun

| Ingerash a răspuns:

Sa va uitati la filme pana tarziu, sa barfiti etc.

| oOoLadyMoOo a răspuns:

Petrecere in pijamaleeeeee! laughinglaughing

Uite ceva amuzant :X :

1. Va fi cu siguranta o noapte lunga! Deci e cazul sa te gandeti la ceva de rontait si de baut! Stii ce, cel mai bine ar fi ca tu sa pregatesti ceva! Da, da... cu manuta ta, nu e cazul sa faci nazuri, gandeste-te cat de mult vei fi apreciata! Pentru ca tot e vara poti construi rapid o tarta de fructe, se face extrem de rapid si nici nu necesita prea multe cunostinte culinare. Dat fiind ca tot sunteti intre prietene, nu strica o "pizza a prieteniei", simplu si rapid de facut, chiar va puteti amuza facand-o impreuna. Fii atenta la reteta!

Si hai sa ne apucam de treaba: Intinde aluatul de pizza pe o tava normala si repartizeaza pasta de tomate pe toata suprafata sa. Asezoneaza cu sare, piper si busuioc uscat si apoi pune topping-ul! Imparte pizza in doua sectiuni: una cu sunca si ananas si cealalta cu ceapa, ton si masline. Astfel vei satisface toate gusturile. Rade cascaval pe deasupra si lasa apoi la cuptor in jur de 20 de minute.

Normal ca aceasta reteta are un secret, ce consta chiar in efectul ei. Nici nu iti imaginezi ce atmosfera de zile mari se va crea! Veti avea parte de energie in stare pura! Ananasul, pentru ca este dulce, va pune in "functiune" asa-numitul hormon al fericirii(serotonina), iar tonul este ideal atunci cand aveti nevoie de forte proaspete! Se prepara destul de rapid... 45 de minute si e gata!

Pentru o atmosfera mai placuta e cazul sa alegi si o muzica pe masura. Nu trebuie ceva "zgomotos", mai degraba ceva de fundal... Enya e destul de Ok! Cred ca ar merge bine si niste betisoare parfumate pentru a conferi o atmosfera asa mai "exotica"! Nu evita nici lumanarile parfumate, doar si ele sunt de-ale casei!

2. Putina infrumusetare nu stica nimanui... Si asa ai destule reviste prin camera, luati-le si vedeti cine respecta cat mai cu sfintenie sfaturile unui machiaj de acolo. Aratati-va maiestria in make-up! Incepe cu o masca, apoi cu un tonifiant, o crema... rasfatati-va! E seara voastra deci trebuie sa fiti adevarate dive!

3. E timpul sa va adunati intr-un "cerc al prieteniei": e vremea dezvaluirilor... Palpitant! Pentru ca inca nu stiti cine va incepe va recomand un bol in care sa introduceti mici biletele cu numele voastre pentru a trage la sorti. Prima care va sparge gheata va trebuie sa dezvaluiasca ceva personal, daca e cu putinta inca nestiut! Urmatoarele vor face la fel, veti vedea cat de distractiv va fi! Cu aceasta ocazie vei putea afla si unele lucruri noi despre prietenele tale! Suna destul de tentant, nu crezi!?

4. Profita de aceasta atmosfera rememorand unele intamplari hazlii sau poate chiar unele de-a dreptul rusinoase pe care le-ati trait impreuna. Chiar de se zice ca rasul ingrasa, cui crezi ca ii pasa? Zambeste cat poti de mult, cine stie ce zile vor urma!

5. Poate ca ar trebui sa atingem si capitolul ultra-delicat "boyfriend". Nu strica niste impresii sau poate chiar sfaturi, cam toti avem nevoie de asa ceva, trebuie sa ne descarcam si noi cumva, putina "barfulitza" nu strica niciodata!

6. Mai spre dimineata ce zici de un film de groaza? Horror adevarat! Hihihi, mereu trebuie sa arati cat de imprevizibila esti! Unii oameni adora acest lucru! Asa ca, inchireaza un film cat mai infricosator, iti mai aduci aminte de filmul "The Grudge" cu usile alea care se trantesc atat de tare ca iti sta inima, cu monstrul care ii mananca pe oameni si in plus joaca actrita din "Buffy", deci, cred ca e cam timpul sa fie revazut!

7. In zorii zilei vei vedea ca toate prietenele tale iti vor dezvalui cat de bine s-au simtit, vei fi ridicata in slavi, nici nu cred ca iti place! De acum e timpul pentru un somnic dulce! Pe data viitoare!

Succes. Distractie placutaaa :X
Funda? :*