| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea este frumoasa, are doar un singur defect si vreau sa o ajut si nu stiu cum. Are picoarele prea lungi si corpul sau trunchiul nu stiu ucm sa-i spun e prea mic si nuse potriveste. si nu stiu cum se face sa ai ba picioarele mai scurte... chiarn u stiu. daca cineva ma poate ajuta ii multumesc din suflet. va puuup:*:*:*

16 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Tu crezi ca exista oameni perfecti? Eu cred ca te inseli, fiecare persoana are anumite defecte fie fizice, fie comportamentale sau de natura intelectuala, important este ca sa-ti accepti prietena asa cum este ea daca o placi, pentru ca nu vad cum ar fi posibila reducerea picioarelor si extinderea trunchiului, lucrurile pe care tu le consideri defecte ale prietenei tale. Eu cred ca tu nu tii suficient la ea, pentru ca atunci cand iubesti pe cineva il placi asa cum este el sau ea si nu-i "gasesti nod in papura". Esti adolescent si inca te preocupa doar aspectul esetic al oamenilor, dar ar fi cazul sa analizezi calitatile prietenei tale altele decat cele de natura estetica. Cum se poarta ea, cum gandeste, cum reuseste sa se exprime, este un bun camaradt, are sentimente omenesti de compasiune, mila atunci cand este cazul, este cinstita, leala si un om de cuvant, iata cateva lucruri la care ar trebui sa te gandesti si sa le analizezi pentru a vedea cat de compatibil esti cu ea si daca prezenta ei te bucura ori iti este o povara.Sigur ca si tu ai ceva care ei nu-i place, dar cred ca ea are delicatetea de a nu-ti pune in fata acel defect. Sfatul meu este sa nu-i aduci la cunostinta ce nu-ti place la ea, daca nu ai facut deja acest lucru, pentru ca este posibil ca ea sa se complexeze de acest lucru si asa "din bunavointa", ai reusit sa faci un om nefericit. Inainte de a trece la orice actiune, ori de a spune ceva este cazul sa gandesti ce efecte poate avea cele spuse de tine pentru ca, o arma grea este cuvantul, iar vorbele aruncate aiurea se iarta dar nu se uita niciodata. Incearca sa te maturizezi si comporta-te normala cu cei pe care-i placi fara a te considera obligat sa le "vindeci" tarele fizice pe care le au. Succes si mai ales fii tu insuti.

cami
| cami a răspuns:

Bucura-te esti un norocos!
ce baiat nu si-ar dori o prietena cu picioare lungi? n-are importanta ca trunchiul ii este putin cam mic. daca e frumoasa si-i sta bine.thinking .asta e tot ce conteaza!winking

cami
| cami a răspuns:

Uoff andi ma flatezi blushinghee hee

| Sara a răspuns:

CREK NICI EI NU II PLACE CA TU AI MACIUCA MIKA PENTRU EA!

| catalina_2916 a răspuns:

N-ai cum s-a ajuti...asa e ea ...asta ii e constructia corpului.accept-o asa cum e dk ii esti intr-adevar prietena. j multa lume ar trebui s-o invidieze pentru ca are trasaturi d manechin...asta e un dar d l Dumnezeu. sper ca te-am ajutat oareqm :d

| andi a răspuns:

Si prietena mea este frumoasa, numai k si ea are un singur defect, nu are mana dreapta, picioru stang, 8 dinti in gura, ureckile amandoua... e, la prietena ta nu este un defect, poate are corpul de manekin, iar daca te gandesti sa-i scurtezi picioarele, nu ai cum draga, ar insemna sa recurgi la un ajutor extern, o drujba, un fierastrau, nu cred ca ar vrea, dar poate elimina elemente ce o inalta de ex pantofii cu toc si hainele ce o fac sa para mai inalta( blugii mulati, fustele scurte), pa pa! succes prietenei tale!

| andi a răspuns:

Asa e cami!winking

| kh1ss a răspuns:

Mai taie din picioare sau mai lungeste corpul. Pai ori e frumoasa asa cum e si-ti place ori are defecte....nimeni nu e perfect. Prin alegerea corecta a obiectelor de imbracaminte acest lucru se poate masca.

| ghem a răspuns:

Boy! tu zici ca vrei s o ajuti nu? de ce te intereseaza atat de mult defectul ei? ar trebui sa i spui cat de frumoasa este, sa i subliniezi calitatile fizice si morale nu sa i zici ca. da ai dreptate. ai picioare minunate dar... cam lungi .adica arati frumos dar disproportionata.
nu cred ca ar vrea sa auda asta.
in cazul in care prietena ta este cu adevarat complexata de felul cum arata si se reflecta in relatiile ei cu prietenii si implicit cu tine, atunci cred ca ar avea nevoie de ajutor de genul sustinere morala. nimeni nu i perfect. si tu ca prietenul ei sau iubit sau ce i esti, daca tot sustii ca vrei s o ajuti, fii alatri de ea, accepta i defectele, in mod sigur si ea ti le accepta pe ale tale, ca panala urma iubirea nu inseamna sa l accepti pe cel de langa tine cu bune si rele?

| gabimaris a răspuns:

Trebuie sa stea cel putin cinci ore pe zi cu mainile intinse in sus si atarnata de lustra, in felul asta o sa se lungeasca mainile...laughing si n-o sa mai aiba timp sa se intalneasca cu tine!

| gabimaris a răspuns:

Probabil ca nici ea nu este multumita de aceasta disproportie, mai ales atunci cand i-o spui si tu, incearca sa o vezi frumoasa asa cum ziceai ca este si sa nu mai aduci in vreo discutie cu ea acest subiect! Poti sa o indrumi sa studieze cu poate sa-si ascunda acest "defect" cu ajutorul hainelor si totul va fi ok! Ea trebuie sa se vada frumoasa si faca cusur in ochii tai daca o iubesti, chiar trebuie sa simta asta!

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Prietena ta e perfecta multe ar vrea sa fie ca ea
u dc nu o incurajezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceste disproportionalitati se pot masca purtand o imbraxaminte adecvata. un pantalon cu talie joasa si o bluza mai lunga, sau un bigman poate ascunde un bust mai mic in comparatie cu picioarele.si mai sunt si altele. un bufant, nu e totuna cu, sramt, care-ti arata picioarele pana la gat, nu? deci totul se rezuma in zona mijlocului cum imbini toalele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Așa are construcția corporală nu se poate vorbi despre un defect.
Multe femei își doresc să aibă picioarele lungi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa o duci la o operatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E culmealaughing