| s0nya a întrebat:

Prietena mea imi vorbeste mereu despre baieti(o cheama Ioanabig grin). Ma cam streseaza straight face. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa schimbi subiectul... dar nu deodata...asa mai subtil...

10 răspunsuri:
| beba a răspuns:

Daca ii spui sa taca se va supara pe tine, mai bine ignor-o.

| Bianca26bb a răspuns:

Cu, zicea criticul! Am si eu o prietena care face asa si o cheama Evelina big grin... Bine, nu e chiar prietena... happy cRED CA AR TREBUI SA SCHIMBI SUBIECTUL MAI SUBTIL (cum spunea criticul). Insa daca te enerveaza asa tare, spune-i calma, si poate va intelege.

| elena a răspuns:

Iti scriu o nostimada, lucram in colectiv de barbati -eram singura-, aveam activitati la care participau foarte multe persoane feminine si numai ii auzeai - priveste ce craci sau sut are aia, eu ma uitam, -... ce balcoane, eu ma uitam, - ce ochi frumosi... ce urata, eu ma uitam si de-atunci, merg pe strada si ma uit la femei (in sensul normal) si nu la barbati. Mai, dar sunt niste frumoase...Morala? Ghici?

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Greu de inteles problema ta.
1. Daca faptul ca vorbeste mereu despre baieti te streseaza, poate fi deopotriva o problema a ei, dar si a ta. Bine ca nu vorbeste mereu despre nave cosmice, cutremure, sau alte chestii de-astea. E normal la o anumita varsta sa vorbesca fetele despre baieti si invers.
2. Spui ca o cheama Ioana. Ce trebuie sa intelegem? Ca daca nu ar fi chemat-o asa, nu te-ar mai fi stresat, sau nu ar fi vorbit tot timpul despre baieti? Cred ca nu are nici o legatura cu numele.
3. Ce poti sa faci? Sa incerci sa te comporti normal pentru varsta ta. Daca poti sa te implici intr-o discutie despre un anumit subiect (fie el si despre baieti), atunci continua, daca nu, evita in mod discret, politicos.
Bafta!

| andreea_8479 a răspuns:

Daca iit este prietena at va trebuie sa t inteleaga.
spune-i ca nu iit plac asa mult subiectele legate de baieti...ok.sa o intelegem.cate o barfa mik dsp baieti mai merge asa din cand in candwinkinginsa nu mereu.devine plictisitor sh stresant. explica i cu frumosul ce nu iti convinewinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Explica-i ca nu suporti ca defiecare data ea sa iti vb despre asta.happyDaca este o prietena adevarata va intelege.happy
Succes!happy

| s0nya explică:

@ ValiMocanu... am zis ca poate cineva e curios! Nu are importanta, ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o prietena mereu vb despre baieti... angryangry...
si nici mie nu-mi place.
si umbla dupa ei...
si se tot da mare...
dar am incercat s-o schimb si am reusit... i-am zis ca daca mai face asa pe mine nu ma mai are prietena si o renuntat la chestia cu BaIETIIIIangry...
las'o in pace zi ce nu-ti convine la ea... zi totul pe fata si daca tie prietena adevarata oo sa te inteleaga...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelege-o si pe e@ k @re nevoie s@ o @sculti nu s@ spui k te te disper@ s@u etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune ca te deranjeaza sa vorbeasca numa despre baieti si zii sa schimbati subiectul