| AnaCristinaN a întrebat:

Prietena mea ma intreaba ce sa-i spuna unui baiat care o iubeste,dar ea nu-l iubeste si nu stie cum sa-i spuna fara sa-i raneasca sentimentele pentru il place ca un coleg, nu ca un iubit.Si pe mine ma intreba incontinu ce sa-i spuna si nu stiu!
HELP ME!

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

De ranit sentimentele oricum i le va rani daca o sa-i spuna ca nu-l place ca pe un iubit.Important e sa fie blanda,adica poate sa se duca el si sa-i spuna:,,Eu nu te plac ca pe un iubit,te plac ca pe un amic,si nu ma pot forta sa te plac in felul acela,cum de fapt,nici tu nu te poti forta sa placi o fata in acel fel".E vorba de intelegere,si e important sa aiba un ton bland si sa fie intelegatoare cand ii spune asta. Daca se va exprima bine, si o sa fie blanda, ranile se vor diminua.Adica,una e sa-i spui in modul de mai sus,si una e "Ba,eu nu te plac!".E o diferenta,oricum, daca el o iubeste pe prietena ta, tot va suferi.Cumva nu ai cum sa eviti asta,dar e bine sa fi intelegator. Oricum,lucrurile vor fi bine in final,in opinia mea e important ca prietena ta sa fie intelegatoare si blanda,si el va intelege, daca nu acum, mai incolo.

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Spune-i sa procedeze asa: sa-l traga deoparte iar apoi pe un ton bland sa ii zica ca il apareciaza ca un siplu coleg doar atat sau ca nu simte asa pentru el gaseste ea cuvinte mai bune
succes!

| Piersii a răspuns:

Eu sunt acea prietena. Faza e ca imi place cand imi trimite poezii, cand ma alege ca sa ies eu la
tabla, sau cand se bate cu alt baiat care sa imi arunce o hartie la
gunoi, dar eu nu il plac.Problema
e
ca imi place de unul dintre cei mai buni prieteni ai lui, si nu sh dk el ma place...si nu stiu ce sa fac