| sonydj a întrebat:

Prietena mea nu are incredere in ea mai deloc...mereu se aranjeaza, mereu se plange ca nu sta nimic bine pe ea...este foarte "disperata" de cum arata, mai ales cand se intalneste cu mine. Are doar 15 ani si nu cred ca ar fi cazul sa fie asa...eu am tot incercat sa o conving ca pentru mine e frumoasa asa cum e, si oricum ar fi..nu ma intereseaza dar nu intelege. Cum as putea s-o fac sa inteleaga? Ne iubim foarte mult si ne cunoastem destul de bine, suntem imrepuna de 2ani. Va rog ajutati-ma ca, chiar numai stiu nici o metoda...

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Trebuie sa o faci sa se simta frumoasa, cu vorbe, atingeri, mangaieri...si cu vorbe bineinteles! Ce poate fi asa de ineregula, are vreo 100kg, e cheala, are malformatii(doamne fereste)...nu cred! Spune-i sa nu mai fie complexata, ca ara bine si ca pentru tine nu conteaza, ca o iubesti asa cum e? In plus, daca se aranjeaza, ce mai vrea...ar trebui sa fie complexata cand nu se aranjeaza cand e neingrijita...:-Jsper sa fie bine si sa va intelegeti! Peace!

4 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Poi ia servetele umede si cand se macheaza sterge excesul si spune-i in continuu "esti ca o printesesa","esti cea mai frumoasa din judet","Ceau frumoaso" si alte linguseli de genuhappy

| LCD a răspuns:

Pai si de ce te deranjeaza ca ea vrea sa fie mereu aramjata?happy
eu am invatat asta de la prietenul meu.care are f multa grija de el.si incep sa fiu la fel.Conteaza cum arati! Iar daca ea vrea sa fie frumoasa pentru tine, fi mandru cu asta...si cand sp ca nu sta ceva bine pe ea, contrazice'o, poate asta vrea sa auda...

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Pai spune-i ca e cea mai frumoasa...ca tu o placi... iar restul nu mai conteaza... tie iti place sa fie mai naturala.nu tot timpul"papusa"...Pana la urma daca sunteti de 2 ani impreuna nu conteaza doar"ambalajul".
E perioada adolescentei la 15 ani... o sa-i treacaoh go on

| Argentin a răspuns:

La fel cum a mai spus si altcineva, starea asta se datoreaza pubertatii si aceeasta gandire e normala din aceasta cauza.
Pe langa acestea, o vina extrem de mare o au si parintii care pe parcursul educatiei, au facut-o sa creada ca nu e frumoasa asa cum e ea, si de aceea crede ca orice ar face sau orice ar imbraca ea tot nu arata bine.
Cel mai bun remediu pentru aceasta situate, il gasiti la psihiatru.
Daca inca sunteti eleve puteti merge la consilierul scolar pe gratis.
Poti merge cu ea ca sa o incurajezi si veti vedea ca numai cateva vizite vor face o mare diferenta.