| Denisaaa15 a întrebat:

Prietena mea vrea sa fie in centrul atentiei, deoarece cand nu ii iese ceva se preface ca plange.Asa crede ca se rezolva tot si ca toti baietii o vor consola ceea ce se si intampla.Chiar ea mi-a spus ca odata si-a pus apa la ochi ca sa para ca plange si toata lumea a venit sa o intrebe daca a patit ceva iar toti baietii veneau sa o intrebe ce are si cum se simte.Eu cred ca joaca prea mult teatru e cam fitoasa daca face asa ceva si foarte falsa.Ce parere aveti voi?

Răspuns Câştigător
| Diana48 a răspuns:

Sunt perfect de acord cu tine! este chiar fitoasa!

5 răspunsuri:
| notsurewhoiam a răspuns:

Pai daca nu iti place comportamentul ei nu ar trebui sa o mai consideri prietena.Incearca si tu sa te evidentiezi in fata lor fara sa ajungi la asemenea gesturibig grin

| Denisaaa15 explică (pentru notsurewhoiam):

Eu nu as face asa ceva, eu nu plang in fata nimanui mi se pare jenant.

| notsurewhoiam a răspuns (pentru Denisaaa15):

Am zis: "Incearca si tu sa te evidentiezi in fata lor fara sa ajungi la asemenea gesturi" adica nu trebuie sa te comporti ca ea ci trebuie sa fii sigura pe tine.Cand tie nu-ti iese ceva bine comporta-te ca si cand ai depasit momentul si nu te afecteaza pentru ca vei fi privita cu mai multa admiratie decat ca pe o plangacioasa.

| DiazAndreea a răspuns:

Are probleme cu comportamentul, duo la un psihiatru, psiholog. ce naiba cati ani mai are? 5? nu este de competenta mea sa iti spun ce ai putea sa faci, incearca sa vorbesti cu ea si sa i spui ca nu totul se obtine prin manipulare, santaj sentimental

| Linna_CatHu_1998 a răspuns:

Paii... si eu am oprietena exact asa... joacateatru (ma rog nu a facut faza aia cu plansul dar multe altele) happy
...sau mai bine zis am avut ca nu prea mai vorbesc cu ea sad Si nu credeam ca o sa zic asta vreodata ...doar dupa ce mi-a deschis ochii o prietena. Ma bucur ca ti-ai dat seama singura de asta, ar trebui sa ii zici ce te deranjeaza ca pai sa nu te i-a de "proasta" (scuze expresia):*:* happy