| PufinaPufoasa a întrebat:

Prietena mea zis si "bff" ma indeparteaza de ea.Adica ieri am fost la ea toata ziua si oarecum noi avem o relatie mai stransa adica si parintii nostri sunt prieteni si ne intelegem foarte bine azi m-a intrebat daca merg pana in pras ca venea mama sa de la munca si sa o ajutam la bagaje si eu nu am putut deoarece cu 2 minute inainte alunecasem pe gresie si oarecum acum am aflat ca nu pot merge pentru 3 zile deoarece am o luxatie cam grava.Ea intre timp mi-a zis ca e la un supermarket cu o fata care oare cum era colega ei si eu nu prea o agreeam.Era altfel acea fata decat noi, cu mai multe fite si cam obraznicuta mentionand ca eu am 13 ani si ele doua 14. Ea nu a vrut sa mi spuna ca e cu ea si a spus ca e cu o fata ceea ce ma deranjeaza si as dori sa i spun cumva ce simt si eu ma consum si plang pentru asta si vara trecuta la fel imi facea si eu sunt mai sensibila as dori sa imi spuneti ce sa fac si ce sa i spun timand cont ca o iubesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| LexaEAG a răspuns:

Îți spun eu ce se întâmpla,bff-ul tau vrea doar puțin timp liber,in care sa nu fie cu tine, am trecut prin asta, si crede-ma ca nu era cea mai mișto senzație sa nu stam împreună timp îndelungat, dar cat timp ne-am depărtat una de alta ne-am dat seama ca nimeni din lumea asta nu ne poate inlocui, iar acest lucru ne-a consolidat prietenia.Deci nu-ți fa griji, fiindcă prietenii de acest gen rămân pe viață, nu sunt trecători. Legătura creata intre voi e ceva care nu poate fi îndepărtat, e ceva veșnic...

1 răspuns:
| PodinaDiana99 a răspuns:

Salut! Oamenii sunt atat de schimbatori incat sunt ca si o frunza care ii sufla vantul de ici-colo...
Daca ea chiar nu doreste sa ii mai fi prietena, nu o poti obliga; dar ai grija e cel mai important sa ai grija cui spui de exemplu problemele tale si asa mai departe daca de exemplu i-ai spus vreo problema de a ta asteapta-te sa ii zica actualei sale prietene,, cea care ai zis ca e fitoasa '' sa te barfeasca si sa isi bata joc de tine. prietenii sunt atat de periculosi incat nu sti demulte ori la ce sa te astepti la ei... asa ca cu cat mai putin prieteni si sinceri cu atat mai bine. cat despre tine incearca sa treci peste daca este nevoie cu consiliere si ajutorul unui psiholog; sper sa iti revii si sa treci peste.
Ca si oameni gresim demulte ori involuntar sau chiar voluntar, adica cu vointa. Sper ca acest raspuns sa te ajute, incearca totusi sa mai discuti cu prietena ta si sa o intrebi daca vreaa sau nu sa mai fiti bff sau nu!