| MiaRadu a întrebat:

Prietenele mele Daria și Delia sunt supărate pe mine. Daria una dintre surori a crezut că îi spun că este în călduri dar eu nu m-am gândit la prostii ci la căldura de afară, aș avea nevoie de un sfat. Am să le acord spațiu timp de o săptămână sau chiar de 1 an și poate că o să mă ierte amândouă sau mai bine sa încerc să vorbim eu cu Daria și Delia față în față ca să remediem supărarea între noi 3?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa vorbesti imediat cu ele si sa lamuresti neintelegerea, ca nevorbitul complica lucrurile care pot degenera in barfa si ruperea relatiei de prietenie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Caută ti si tu prietene cu un minim de simț al umorului

| MistarGoGu a răspuns:

Pai ce varsta aveti voi? Ea nu stie ca in limba romana cuvintele au mai multe înțelesuri? Este la gradi la grupa mica? Las ca ii trece!