| Sмιle a întrebat:

Prieteni? Ce sunt aia?! Incep sa cred ca prieteni adevarati nu mai exista sau nu au existat niciodata! Liceul ar fi trebuit sa fie cea mai frumoasa perioada din viata unui adolescent? Am o problema! am 16 anii, si nu am nici un prieten. sigh sunt sociabila si la scoala toata lumea sta si vorbeste cu mine, dar in afara ei. Puf! toti parca se evapora, mi-e groaza cand ma gandesc la perioada vacantelor, ca o sa stau in casa tot timpul amintindu-si poate cineva din cand in cand de mine, poate-mi plang de mila, stiu! Da exista rezolvare la problema asta?! Fundita kiss Va multumesc mult pentru sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Mădiiiiie a răspuns:

Bunăă happy. Ştiu că unii prieteni te lasă la un moment dat, dar există şi alte persoane în care poţi avea încredere şi în liceul tău sigur sunt câţiva. Nu-ţi mai fă atâtea probleme, totul vine de la sine, şi crede-mă n-o să mori de singurătate sau ceva, o să vezi că o să apară un prieten sau prietenă de care nu te vei mai putea despărţi!

5 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Te asigur eu ca exista si prieteni adevarati. Dar in unele cazuri sunt greu de gasit. Mai nou toti iti sunt prieteni pe interes, de fapt in ziua de azi la 99% dintre persoane totul e pe interes!
Incearcasa vorbesti cu alte persoane infara de cele de la tine din clasa. Stiu eu, vecini de bloc, rude chiar, colegi din alte clase. Cu sau fara colegii aceia care iti sunt prieteni doar la scoala, viata merge inainte.
Succes si numai bine :*!

| annniiiiis a răspuns:

Prieteni poate ca ai,dar nu la scoala,mie mi s-a intamplat la fel, suntem ok la scoala vorbim, totu-i bun si frumos, dar cand suntem in week-end sau in vacante never! nu da nici unu macar un mesaj sau un telefon, la inceput in clasa a9a imi faceam griji, dar crede-ma ca nu ai de ce pentru ca asa sunt toti.Bafta!

| Earthroot a răspuns:

Gaseste persoane cu care ai lucruri in comun:ca practicarea unui sport si fa-ti activitati.

| Piiiiiiika a răspuns:

Buna (:

Stiu si eu cum e straight face Ma gandesc cu groaza la vara, cu toate ca o astept.

Nici eu nu am o prietena "cea mai buna"

Nici eu nu am cu cine sta afara dupa ce vin de la scoala, cand sunt gata temele si restul oh go on

Si de aceea, am o colega pe care o cunosc de 7 ani de zile ( din clasa 1), iar eu o consideram cea mai buna prietena a mea.
Dar aceasta nu ma mai baga in seama de ceva vreme straight face

Prieteni adevarati greu gasesti. Stai cu cine crezi ca te intelegi si cu cineva in care ai incredere.

Oricum, nu uita ca cea mai buna prietena iti este mama. (:

| NicolasG a răspuns:

EXISTA UN PRIETEN ADEVARAT:ISUS
niciodata n-a deceptionat pe nimeni
poate c-a sosit vremea sa-l cunosti, cum ai timp...
doar trebuie sa-l cauti an biblie(si desigur sa-l inviti an viata ta, el e cuviincios, doar bate la usa, tu poti lua decizia de ai deschide sau de a nu-l primi)
apoi el va putea lucra an viata ta, asa cum doar cineva cu antelepciunea Lui o poate face