| SimplePlanFanKarina23 a întrebat:

Prietenul meu cel mai bun s-a suparat pe mine din cauza unei prostii. El tot timpul e grijuliu cu mine, ma asculta, imi da sfaturi si ma consoleaza cand sunt suparata, dar eu sunt o fire mai rece si nicidata nu-mi dau seama cat de mult tin la o persoana pana nu o pierd. De multe ori am fost mai distanta cu el pentru ca pur si simpu niciodata nu am avut incredere in oameni si in vorbele lor, cu el e diferit dar nu stiu cum sa ma comport. Tin foarte mult la el, e ceea mai importanta pers din viata mea in momentul de fata, e un baiat extraordinar nu ca ceilalti, e ca un inger pazitor dar nu stiu cum sa-i demonstrez asta, nu ma pricep deloc la capitolul asta dar nu vreau sa-l pierd... e prea important pentru mine si stiu ca si eu pentru el dar nu stiu cum sa fac sa nu-l mai dezamagesc.

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Probabil ca daca a vazut ca tu esti asa mai rece, a crezut ca esti suparata pe el, sau nu te intereseaza ce spune, sau ma rog, ecva pe aproape. Sau poate ai facut ceva, ce el a interpretat gresit. Daca tii atat de mult la el, repara asta, astfel iti av parea rau de fiecare data cand iti vei aminti.
Spune'i si lui asta, dar fata in fata, ca sa aiba acelasi efect. Cheama'l undeva, unde sa puteti vorbi linistiti. Spune'i ca asa esti tu, mai rece, dar ca tii mult la el si nu vrei sa'l pierzi. SPune'i ca iti pare rau daca s-a simtit vreodata ignorat, si ca nu ai intentionat asta. Daca si el tine la tine, fi sigura ca nu o sa te alegi doar cu un zambet, ci cu o imbratisare si un prieten pe viatahappy. Sau poti face cumva sa vada aceasta intrebare. Si eventual dedicai o melodie de prietenie. Chiar cred ca va aprecia.
Cat despre tine, invata sa te bucuri de fiecare clipa, sa fii mai deschisa si mai vesela. Trebuie sa fie mai rau ca sa poata fi mai bine, dar daca nu te bucuri pentru lucrurile mici, pana vor aparea cele mari vei uita cum e sa te bucuri. Un zambet daruit din toata inima face ziua altora mai frumoasa, iar o imbratisare sau o mangaiere poate alina multe tristeti. Invata sa ai incredere in cei care iti arata ca poti avea incredere i ei (respectiv prietenul tau).
Nu e greu, incearca doar. SI nu te intrista daca nu se intampla ceva asa cum vrei tu. Cand cineva pleaca, si nu se mai intoare, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul. Daca ai pierdut ceva, gaseste un lucru asemanator, dar nu incerca sa inlocuiesti acel lucru, pentru ca atunci isi va pierde din farmec.
Si nu'ti fie teama sa-ti arati adevaratele sentiente. Unii oameni nu apreciaza asta, dar asta doar pentru ca ei nu stiu ce inseamna sa traiesti:X.
Be happyhappy
Ai grija de tine peace sign

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa fi si tu mai calda sa vada ca ii oferi afectiune si dragoste

| Lavynya95 a răspuns:

Te duci pur si simplu la el si ii zici:
"Imi pare foarte rau ca prin faptele mele ai ajuns sa fii suparat pe mine, tu ma cunosti si ma accepti asa cum sunt...imi pare chiar foarte rau.[si il imbratisezi]happy, sper ca te-am putut ajuta!

| deyutzyk97 a răspuns:

Pai spune-i ca nu vrei sa-l pierzi incearca sa vorbesti cu el daca nu atunci nu stiu ce sa-ti zic