| anuscha997 a întrebat:

Prietenul meu la inceput era doar cu mine. mereu acolo unde aveam nevoie de el...De vreo 2-3 zile... am observat ca eu contez din ce in ce mai putin...Cu toate acestea...Eu nu vreau sa-l parasesc... O discutie deschisa ar putea ajuta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

2-3 zile e prea putin pentru a observa ca s-a intamplat ceva. Poate il apasa o problema, poate fi doar o impresie de a ta. Mai lasa-l putin si daca e tot asa incearca sa stai de vorba cu el sa vezi care e problema.
Eu am patit-o intr-o relatie din adolescenta. Fata se simtea neglijata pentru ca stateam mai putin cu ea decat de obicei si mi-a facut capul calendar zile la rand. S-a lamurit de ziua ei, cand a aflat ca eu de fapt bantuiam magazinele in cautarea cadoului perfect. Spre norocul meu l-am si gasit big grin.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De 2-3 zile? Poate fi o intamplare, poate fi o problema trecatoare, se poate sa ti se para. Nu cicali omul degeaba, lasa-l in pace si vezi ce se mai intampla.

| psiholoaga a răspuns:

Ar putea ajuta sa vezi ce s-a schimbat in sentimentele lui. Insa accepta si posibilitate ca aceasta discutie sa scoata la iveala ca el nu te mai iubeste, nu iti imagina ca te duci, vorbiti si el spune:scuze, nu mi-am dat seama ca te neglijez. si totul va fi ok. Oricare ar fi consecintele, eu cred ca e nevoie sa stati de vorba. Macar afli in ce punct esti.

| JackieSue a răspuns:

Nu pentru ca s-ar putea sa-l infurii si dupa despartire, dar mai bine lasa-l in voie sa ii se faca lui dor de tine.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa vb cu el si sa vezi de ce a intervenit aceasta schimbare in comportamentul sau.Bafta.

| Alyyy a răspuns:

Da, sa va puneti sentimentele pe tava. dar vezi sa nu fie prea deschisa pentru ca, in cazul in care el ti-ar spune ceva ce tu nu ai vrea sa stii, ai putea ajunge sa fii ranita.totusi,da,o discutie deschisa ar fi buna ( daca tiar spune ca incepe sa "ii treaca", ar fi bine sa-i sugerezi sau nu stiu, sa-si aleaga cuvintele cu MARE atentie, pentru ca nu doresti sa te simti ca ultimul om de pe pamant.)

| Raluca_7548 a răspuns:

Da..ar putea fi o solutie sa vb cu el.

| Andrusa a răspuns:

Da o discutie fata in fata, atunci clar se vad sentimentele fata de tine, si cel mai important uitete la el in ochi sa vezi daca mai sclipesc cind te privesc pe tine.Eu de exemplu cind privesc in ochii prietenei, vad focul iubirii si ochii sclipitori ce privesc la mine ma fac sa ma simt cel mai fericit baiat de pe pamint.Totusi incearca o astfel de discutie si cred ca ceva se va schimba bine,, anuscha,, asta este parerea mea, discuta cu el cred ca o so rezolvati.pa pa

| aditza a răspuns:

Inseamna ca nu te mai iubeste si nu vrea sati spuna