| miky04 a întrebat:

Prietenul meu nu imi raspunde la telefon, vorbeste foarte rar cu mine... ce sa fac?! FUNDA

8 răspunsuri:
| PustoaicacuochiiCaprui a răspuns:

Sa ii dai papuci laughing. asa ii arati putina indiferenta. deci. apoi o sa vrea sa se impace cu tine. probabil. adica baietii ne joaca fese dar tot noi sunt mai bune.

| Nolkyz a răspuns:

Sa-l lasi in pace.

| CanTrioTc a răspuns:

Propuneti sa va intaliniti si sa vb despre ce ai pe suflet, iar daca nu-l intereseaza ii spui ca numai merge intre voi si va despartitibig grin.
Sper ca te-am ajutat!

| LaraDésire a răspuns:

Pentru inceput, nu il mai suna si nu ii mai acorda atat atentie. Daca se va sinchisi sa te bage el in seama inseamna ca mai ai o sansa la relatia asta. Daca nu...stii ce trebuie sa faci.

| IzabellaLoredana a răspuns:

Comunicati! Ia-l deoparte intr-o zi,discutati calm,incearca sa aflii de ce se comporta asa. Incearca sa fii si tu mai indiferenta,nu mai fii asa posesiva incearca sa schimbi ceva in relatia voastra poate a intervenit monotonia. Daca nu da roade niciun plan, eu spun ca nu ai de ce sa stai intr-o relatie rece, indiferenta si fara sentimente.

| dennis17 a răspuns:

Draga miky04.
Eu unul zic ca poate chiar nu poate sa raspunda la telefon. Sau daca poate atunci e alta problema...
Dar toata lumea stie ca intr-o relatie trebuie sa fie comunicare fata-n fata cat si de la distanta. Incearca sa vorbesti cu el si vezi ce iti raspunde daca pare ne-interesat atunci e mai mult ca sigur ca nu vrea sa-ti raspunda. Eu unul zic sa vorbesti fata-n fata cu el si sa vezi reactia lui... Dar pana la urma depinde de tine daca crezi ca merita in continuare sau nu sa fi cu el. Iti doresc Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere niste explicatii, nu mi se pare normal ca o relatie sa fie lipsita de comunicare. Poate mai are pe altcineva daca nu are timp de tine, trebuie sa iti pui problema si asa.

| paulagabriela a răspuns:

Poarta o discutie cu el si spune-i ce ai pe suflet, dace nu vrea inseamna ca nu il intereseaza de tine si nu te iubeste si trebuie sa te desparti de el
P.S:primesc funda