| Dyanes a întrebat:

Prima iubire este intotdeauna prima persoana cu care te-ai sarutat, de cate te-ai indragostit prima data,primii fluturasi, primele emotii? Sau, prima iubire e baiatul pe care nu il poti uita deloc?
Ciudat e ca eu l-am iubit pe cel care m-a sarutat prima data si pe cel, de care m-am "indragostit" prima data.
Ce inseamna pentru voi prima iubire? happy

5 răspunsuri:
| Dyanes explică:

L-am uitat *

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima iubire este atunci când simţi că iubeşti pe cineva cu adevărat, trup şi suflet. Când pui binele său înaintea binelui tău.
Când te gândeşti la acel cineva tot timpul şi de care nu te poţi despărţi mai mult de 2-3 zile.
Şi nu atunci când te prosteşti la vârsta de 10 ani şi te mozoleşti cu nu ştiu ce plod sub nu ştiu ce copac...

| ovidiu2295 a răspuns:

Cand spui " prima iubire " trebuie sa te referi la persoana care ai iubito cel mai mult si pe care nu o poti uita.

| lucifer12345678 a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata

| OanaLarisa15 a răspuns:

Prima iubire e singurul băiat care te face să te simţi în al 9-lea cer.E băiatul al cărui nume,atunci când îşi face prezenţa te face să zâmbeşti ca o proastă. Prima iubire nu e neapărat primul pe care l-ai iubit,e cel pe care l-ai iubit,îl iubeşti şi simţi că îl vei iubi întotdeauna. Doar la el te gândeşti şi faci tot posibilul să vă vedeţi mai des indiferent de circumstanţe. Atunci când te ia de mână sau te sărută ai fluturaşi în stomac.E persoana în care ai încredere deplină şi căruia îi poţi spune orice, absolut orice. Prima iubire pentru mine înseamnă să mă îndrăgostesc de el în fiecare zi, ceea ce şi fac. Zâmbesc când numele lui îşi face prezenţa într-o conversaţie obişnuită.Mă face să mă simt că plutesc şi nu mă pot opri din a mă uita la el. Îl admir. Prima iubire este persoana alături de care simţi că îţi poţi petrece toată viaţa.El e frumos, inteligent şi râsul lui e melodia mea preferată. Ador cum râde, se prosteşte, îi ador vocea, el mă face să mă simt împlinită, ciudată dar în acelaşi timp diferită. Este copilăros câteodată şi îmi dă cele mai bune sfaturi din lume.Mă înţelege când sunt geloasă din nimicuri şi ador micile lui perversiuni.Are grijă de mine şi mă apără, lângă el mă simt în siguranţă. Prin concluzie...prima iubire este persoana care te face să te simţi întreagă şi te face să te gândeşti doar la el.