| Antonies a întrebat:

Prima zi de liceu la voi? Deja am văzut majoritatea colegilor și nu prea mai am așa emoții de ei, dar e un gând care mă tot supără. cu un părinte in prima zi sau fara? Eu as alege fara pentru că nu știu ceilalți colegi daca vin cu părinții sau nu, majoritatea pe cine am întrebat în prima zi de liceu au fost fără părinți. iar mama nu vrea sa înțeleagă că nu vreau sa vina, pentru că zice că vrea să îmi vadă clasa unde o să stau și dirigintele... Ce sfaturi aveți? Vreau cât mai multe, și dau și funda. happy (Sunt băiat).

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Nu vad unde ar fi problema daca ar veni mama ta. Oricum diriginta va vorbi cu voi in privat, fara parinti. Daca vrea sa vina, las-o sa vina.

| Antonies explică (pentru aXy99):

Adică atunci când intrăm în clase să ne luăm manualele de intră fără părinți?

| aXy99 a răspuns (pentru Antonies):

In cazul meu, dupa ce s-a tinut festivitatea, am intrat intr-o sala de clasa doar noi (elevii) si diriginta.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te, de ce nu? O sa mai fie copii sa vina cu mamele. Eu m-am dus cu mama cand am fost in a 9-a, nu mi se pare absolut nicio problema.

| neutrino a răspuns:

Acum esti baiat mare si poti merge la liceu fara sa te duca parintii de mana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara parinti! laughing Vorbeste cu ea si explica-i de ce nu vrei sa vina. Clasa si dirigintele o sa aiba timp sa le vada la prima sedinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa vina si in alta zi sa vada clasa si dirigintele.

| SpreBalcani a răspuns:

Deci eu in a 9a m-am imbracat frumos cu un buchet de flori si niste prieteni spre scoala fara parinti. Le am zis eu sa nu vina si au fost chiar de acord. Easy