| maryusvyvo a întrebat:

Prin ce S-ar distinge comportamentul unui adolescent? raspuns DAu Funda!:X

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Nesabuinta si visare. E perioada in care te arunci cu capul inainte. Perioada in care stii ca esti prea tanar ca sa nu ai dreptate, prea tanar ca sa patesti ceva rau. Perioada in care visezi cu ochii deschisi, perioada in care ziua e o suma de reverii frumoase. E perioada in care actionezi, de multe ori nechibzuit, specific varstei si in care inveti cel mai mult din propriile greseli pe care de multe ori nu te sfiesti sa le repeti. E perioada in care grijile sunt mici iar visele sunt mari, asemenea trairilor si emotilor. E o perioada pe care daca o ratezi, pierzi totul.

| TheAce a răspuns (pentru TheAce):

De asemenea perioada experientelor si a experimentelor. Perioada in care le incerci pe toate (pentru a putea separa mai apoi binele de rau)

1 răspuns: