| melanya a întrebat:

Problema mea este ca imi cumpar prea multe lucruri de care nu am neaparat nevoie (cercei, esarfe, curele, ceasuri, lenjerie intima). Mai ales cercei cumpar mereu. Ce ar trebui sa fac ca sa nu mai cheltui banii pe lucruri de care nu am nevoie?

Răspuns Câştigător
| Mada_7823 a răspuns:

Deci nu pot sa cred laughing si eu fac la fel! sunt inneubunita dupa cercei, mai ales din aceia care par vechi. am o multime si tot cumpar.si eu cumpar lucruri doar din dorinta de a avea.incearca sa iei mai putini bani la tine ca sa nu fii tentata sa cheltui atat de mult. daca ai putini nu o sa ai de unde sa cheltui.happy

2 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Tot timpul cand vrei sa iti cumperi ceva de care nu ai nevoie iti pui ambitia la contributie si itit zici ca vei strage bani mai multi si ii vei cheltui pe ceva folositorwinking

| bebetho a răspuns:

Să te autocontrolezi.Pff dacă şi în privinţa asta nu te poţi controla mă gândesc ce faci în alte situaţii.