| Doηηa a întrebat:

Profesoara de română are ceva personal cu mine.Astăzi mi-a adus o lucrare de nota 5 deși meritam cel puțin 8 știu foarte bine treaba asta, nu exagerez.Nu se comportă foarte "ok" cu mine chiar dacă nu i-am făcut nimic niciodată.Nu o mai suport.
Ce să fac? Mi se pare nedrept.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te prea place, daca as fi in locul tau i-as face reclamatie la director

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti sigura ca e asa cum zici tu si nu ti se pare numai, ar trebui sa o intrebi de ce face chestiile astea.
Eu asa as face in locul tau, dar daca n-ai curaj sa faci asta vorbeste cu parintii tai sa vina la scoala si sa o intrebe.

| SageKid a răspuns:

Sa vorbesti cu ea mi se pare inutil, daca nu te suporta asa, cand o sa te certi cu ea nici ca o sa mai faci ceva. Vorbeste cu parintii, director.

| Bdtd04 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa vorbesti cu ea clar si pe indelete si daca observi ca iti vorbeste urat iti avertizezi parintii. Daca problema nu se rezolva si se inrautateste te duci la directoarea/ directorul scolii si discutati problema. Acum depinde si de cand timp iti preda. Poate si tu ai o parte din vina. Chiar daca ti se pare ca nu i-ai facut nimic, poate totusi ai facut ceva. Eu as zice sa te gandesti bine. Si mie mi s-a intamplat asta prin clasa a7a cu profesorul de biologie.